O firmie

jakosc_tradycja
…te dwa słowa klucze towarzyszyły nam od pierwszego dnia działalności firmy, towarzyszą nam i teraz, gdy pozycja zakładu na rynku jest już ugruntowana. 

Uznanie w oczach klientów oraz szereg sukcesów uzyskanych w ogólnopolskich konkursach wędliniarskich utwierdzają nas w przekonaniu, że wysoka jakość produktów w połączeniu z tradycyjnymi recepturami pozwala zdobyć zaufanie konsumentów, co zawsze było naszym nadrzędnym celem.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego „LESZ” spółka z o.o. powstał w 1995 roku na bazie niewielkiego zakładu rzemieślniczego. W krótkim czasie dzięki wysokiej jakości produktów i ich walorom smakowym zyskaliśmy sympatię lokalnej społeczności.

Kolejne lata to czas, w którym firma stopniowo rozbudowywała się, wzbogacała o nowy park maszynowy, poszerzała kanały dystrybucyjne. Znacznie wzrosła ilość zatrudnionych pracowników, kolejno powstawały nowe sklepy firmowe, których dziś jest już kilkanaście.

Proces transformacji został znacząco wsparty środkami Unii Europejskiej. Istotnym jest fakt, iż przy ciągłym poszerzaniu rozmiaru produkcji, udoskonalaniu jej technologii, wzroście zatrudnienia, wyroby firmy „LESZ” wciąż zachowały pierwotny, tradycyjny smak będący ich wizytówką. Świadczą o tym liczne branżowe wyróżnienia przyznawane firmie za jakość wytwarzanych wędlin, w tym laur „Firma z Jakością” przyznany przez Kapitułę Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach za
całokształt działalności.

Istotnym gwarantem wysokiej jakości naszych produktów jest fakt pozyskiwania surowców do produkcji od polskich rolników, a także monitorowanie całego procesu produkcyjnego dzięki wdrożeniu systemu HACCP. Elementy te gwarantują konsumentom pewność, że produkty, które nabywają są zawsze świeże i spełniają ich oczekiwania.

Dziś, gdy zakład spółki „LESZ” jest nowoczesnym obiektem posiadającym uprawnienia do handlu na rynkach całej Unii Europejskiej wciąż nie zapominamy o założeniach, które przyświecały nam od początku istnienia. „Jakość i Tradycja” to dla nas nie puste słowa, ale coś bardzo istotnego, coś czym chcielibyśmy podzielić się z Tobą – Drogi Kliencie.